Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Napredno pretraživanje

43726 Postova 929 Tema- 157 Članova - Najnoviji Član: Tonkaaa
 Str: [1] 2 3 ... 33   Dolje
Ispis
Autor Tema: Putovanja  (Posjeta: 36279 )
Lile
ja sam forumski inventar

Spol: Ženski

harbour in the tempest

« : 04.09.2009. 21:03:58 »

Zamislila sam ovo ko topic u kojem bi mogli pisat male putopise sa svojih putovanja, ono, doživljaji, uspomene i pokoja slikica Smiley
ajmo, di ste bili u zadnje vrime, planirate li di ubrzo?
Evidentirano

Cry without weeping, talk without speaking, scream without raising your voice...
Lemonade
ja sam forumski inventar

« Odgovor #1 : 04.09.2009. 21:34:22 »

Super topic!  Cheesy

Ja sam sa svojima tijekom 10 godina svako ljeto po tjedan-dva krstarila jedrilicom. Tata mi ima dozvolu za voditelja brodice pa smo išli kamo smo htjeli. Već sam se ispraksala u vezanju broda, dizanju jedara i sidrenju  Grin Prošli smo skoro cijeli južni i srednji Jadran.
Korčula, Vis, Lastovo i Mljet su mi najljepši  Grin
Najbolji dio takvih putovanja je što možeš obići svaku skrivenu uvalu ili plažu do koje se ne može nikako osim s mora  Smiley

Imam hrpetine slika negdje pa mogu neke iskopati.

Putovanja u inozemstvo uglavnom sačinjavaju maturalac u Grčku i San Marino, U2 u Munchenu i shopping u Grazu Tongue Doduše bili smo u Beču par dana prije svadbe bratove krsne kume u Bratislavi  Smiley
Evidentirano
Lile
ja sam forumski inventar

harbour in the tempest

« Odgovor #2 : 04.09.2009. 21:49:45 »

Najbolji dio takvih putovanja je što možeš obići svaku skrivenu uvalu ili plažu do koje se ne može nikako osim s mora  Smiley

e to je jedini razlog zašto bi tila imat brod, inače me ne privlače baš jahte i sl Smiley

ja sam ovo lito bila opet u stockholmu, kod obiteljskih prijatelja, s kolegicom s faksa. 2 tjedna, čista uživancija Smiley super vježba za jezik, i ko god nas je upozna nije virova da nismo šveđanke, hihi Grin to diže lingvistički ego Grin
što se tiče grada, to mi je najdraži i najlipši grad koji sam vidila...
evo i par slikica:

inače, u mojoj obitelji su putovanja (i koncerti Smiley ) na prvom mjestu tako da sam u svom kratkom životu proputovala skoro čitavu europu a uskoro planiram na putovanje života- egipat Smiley
Evidentirano

Cry without weeping, talk without speaking, scream without raising your voice...
Lile
ja sam forumski inventar

harbour in the tempest

« Odgovor #3 : 04.09.2009. 21:52:50 »

ovaj, nešto ne valja jer u postu uopće nema nekih stvari koje sam napisala Undecided

zadnje 2 slike su iz tallinna, bile smo i tamo jedan dan, divan grad Smiley

i još 2 iz stock.

« Zadnja izmjena: 04.09.2009. 21:59:59 Lile » Evidentirano

Angel of Harlem
Global Moderator
ja sam forumski inventar

...čuvam noć od budnih...

« Odgovor #4 : 04.09.2009. 23:27:34 »

..viđu, viđu globetrottersica  Grin

A moja putovanja, ona inozemna uključuju: Veneciju, Veronu(nekoliko puta), Padovu, Graz, Beč, Stuttgart, Frankfurt, Mannheim, Karlsruhe, Hockenheim, Budimpeštu, Barcelonu, Nicu, Cannes, Monte Carlo, Atenu, Kretu, Mikenu, Dublin Kiss... i ne mogu se sjetit više... a ako sve bude ok, za Novu Godinu ću obić i Prag.  Wink
Slika ima mali vagon..pa kad mi se bude dalo Grin
Evidentirano

"I have many mansions and there are many rooms to see. But I left by the back door and I threw away the key."
into the heart
ja sam forumski inventar

« Odgovor #5 : 05.09.2009. 08:55:23 »

moje najduže putovanje je bilo na 3. godini faksa s prijateljem iz splita. putovali smo inter-railom, krenuli iz zagreba, preko slovenije, italije, grčke i stigli u istanbul. sve je trajalo 22 dana jer toliko vrijedi karta za inter-rail. od ta 22 dana imali smo rezervirana samo 3 noćenja i to u ateni, sve ostalo smo rješavali usput. to bi najčešće značilo spavanje na kolodvoru kraj nekih klošara ili na plaži. šta ćete, nismo imali baš puno love pa nam to nije bio problem. još smo se i sprijateljili s nekim klošarima.  Grin po grčkoj smo stopirali veći dio puta.
od gradova vidjeli smo veneciju, padovu, veronu, firenzu, pisu, rim, napulj, atenu, solun, istanbul. najviše su me fascinirali firenza, rim i istanbul.
sve skupa me koštalo oko 1200 ondašnjih dojč maraka, iliti to bi sad bilo oko 600 eura.
preporučam svakome putovanje inter-railom, može se puno toga vidjeti za relativno malo love. nije baš neki luksuz, ali isplati se, vjerujte mi!!

a najvažnije putovanje u životu mi je naravno bilo bračno putovanje, bili smo u egiptu s mojom dragom ženicom. to nam je više bilo kao ljetovanje, bili smo 4-5 dana u hurghadi na crvenom moru, od tamo smo bili na par izleta (pustinja, luxor) i na kraju zadnja dva dana u kairu. to pak je bilo ludo!! imali smo ''fantastičan'' pogled iz hotela u kairu!! nećete vjerovati na koga?? na ovce, koze, pa raznu perad, čuli smo jednu kravu  Grin sve ove domaće životinje bile su na vrhu zgrade do našeg hotela.  Grin kasnije smo skužili da je to normalno u kairu da ljudi imaju domaće životinje u zgradama!! normalno je i da čovjek tjera stado ovaca po vrlo prometnoj ulici!!  Grin
promet katastrofa, od tri trake oni stvore šest. semafore smo vidli samo na par mjesta. ludi vozači.
pa onda njihovo cjenkanje, meni je to glupo, ali njima je to normalno. glupo mi je jer znam unaprijed da mogu smanjit cijenu čak i do 90%. to smo se raspitali kod vodiča, i onda mi to nema neku draž.
prije su nas u agenciji upozorili da egipćani polude čim vide plavušu!! počnu joj dobacivati, neki bi je čak i kupili (plaćali  bi u devama  Grin) tako da smo bili dosta oprezni jer je meni žena plava. kad smo išli nekam van stalno je nosila kapu.
sve u svemu, taj egipat je bio ludo iskustvo!!

lile sretno u egiptu!!

Evidentirano
Lile
ja sam forumski inventar

harbour in the tempest

« Odgovor #6 : 05.09.2009. 10:15:48 »

hehe, hvala Grin al ja sam ionako reinkarnacija neke egipćanke pa ću se snać tamo bez problema.
 Grin
obožavam tu zemlju oduvik, to mi je treća najveća ljubav uz U2 i tolkiena Smiley

a za inter rail, planirala sam turu po skandinaviji s njima, al ko zna kad Grin
al danas se stvarno može jeftino putovat i puno ugodnije od toga- avioni ovih low budget firmi su stvarno jeftini, hosteli su isto jako jeftini a može se stvarno lipih nać...
joj da mi je samo putovat cili život Smiley
idem u 1.misec kod prije u amsterdam, studira tamo pa je idem posjetit. jel bia ko tamo, kakav je grad? otić ćemo i u bruges na 2-3 dana, zaljubila sam se u taj grad preko slika Smiley
a onda na proliće škotska- najbolja prija i ja smo se još u osnovnoj dogovorile da kad diplomiramo idemo u škotsku, pa eto Grin
Evidentirano

stubar
ja sam forumski inventar

Spol: Muški

« Odgovor #7 : 05.09.2009. 11:07:17 »

ah putovanja,smisao zivota su mi putovanja i koncerti.bas sam nedavno trebao ić u tunis na dva tjedna ali nisam htio guliti starog jerbo burazova svadba je vec ispraznila džeepove a ono sto znam zasad da sam u 12 mjesecu u poljskoj.

dosad sam bio u beču,milano,budimpešta,firenca,pisa,prag,nica,lyon,zeneva,pariz...bilo je jos nekih manjih gradova.
pariz mi je bio vrh,vjerovatno zbog toga sto sam cjelo vrjeme u njemu bio u drustvu 6 zena holvudske ljepote,par dana balao s njima po gradu romantike,pa place mi se kad se sjetim.iz svih ostalih gradova imam samo lijepe uspomene,jedino mi je prag malo razočarao,pretmuran i gotički a i ljudi su mi ala drvo,tako da mislim da sam jedina osoba koja pljuje po pragu,često zbog toga dolazim u sukob sa ćaćom kojem je prag vrh vrhova,sto on kaze "jebemti cjelu ameriku pored onakog praga".
Evidentirano

noći mi daju moć,noći su moj greh,one su svečane,haljine raspete,dođite,dođite čekam vas ja nov
hanquay
visim tu često

« Odgovor #8 : 05.09.2009. 11:30:50 »

otić ćemo i u bruges na 2-3 dana, zaljubila sam se u taj grad preko slika Smiley

Prije nego odeš svakako pogledaj film 'In Bruges' ili kako su naši preveli 'Kriminalci na godišenjem' s Colinom Farrellom i Brendanom Gleesonom Cheesy
Evidentirano

When life gives you lemons, you throw them back and demand chocolate
Lile
ja sam forumski inventar

harbour in the tempest

« Odgovor #9 : 05.09.2009. 12:33:15 »

da to su mi svi rekli, oću Grin

stubar- meni je prag  u posebnom sjećanju ostao jer sam imala nekih 10 god i to mi je bilo jedno od prvih putovanja (kojih se dobro sjećam Grin ) tako da mi je to sve bilo wow i ogromno i divno Smiley volila bi opet otić u prag da vidim kakav bi mi dojam sad ostavia Smiley

moje najdraže putovanje je dugo bio pariz, ali onda sam otišla u stockholm prvi put lani i to se promijenilo Smiley

moja lista: Stockholm x2, Helsinki, Tallinn, Prag, Brno, Pariz, Barcelona, Budimpešta x2, Munchen, Rim x2, Verona x2, Udine, Treviso, Ancona, Venecija, Torino, Beč, Berlin, Köln, Nica, Cannes, Monte Carlo, Graz i mislim da je to to Grin

lista top 10 mista koja želim vidit sljedeće: lisabon (portugal općenito), london, dublin, edinburgh, amsterdam, bruges, riga, istanbul, cabo verde, brazil, egipat (šlag na kraju:)
Evidentirano

Angel of Harlem
Global Moderator
ja sam forumski inventar

« Odgovor #10 : 05.09.2009. 13:38:47 »

hehe, hvala Grin al ja sam ionako reinkarnacija neke egipćanke pa ću se snać tamo bez problema.
 Grin
obožavam tu zemlju oduvik, to mi je treća najveća ljubav uz U2 i tolkiena Smiley

a za inter rail, planirala sam turu po skandinaviji s njima, al ko zna kad Grin
al danas se stvarno može jeftino putovat i puno ugodnije od toga- avioni ovih low budget firmi su stvarno jeftini, hosteli su isto jako jeftini a može se stvarno lipih nać...
joj da mi je samo putovat cili život Smiley
idem u 1.misec kod prije u amsterdam, studira tamo pa je idem posjetit. jel bia ko tamo, kakav je grad? otić ćemo i u bruges na 2-3 dana, zaljubila sam se u taj grad preko slika Smiley
a onda na proliće škotska- najbolja prija i ja smo se još u osnovnoj dogovorile da kad diplomiramo idemo u škotsku, pa eto Grin

..oću i ja u Škotsku Cry Cry
Evidentirano

"I have many mansions and there are many rooms to see. But I left by the back door and I threw away the key."
Lile
ja sam forumski inventar

harbour in the tempest

« Odgovor #11 : 05.09.2009. 14:01:24 »

aj s nama Grin
Evidentirano

Angel of Harlem
Global Moderator
ja sam forumski inventar

« Odgovor #12 : 05.09.2009. 14:02:55 »

aj s nama Grin

..ako neće bit previše dvi prostakuše skupa  Grin Grin
Evidentirano

stubar
ja sam forumski inventar

« Odgovor #13 : 05.09.2009. 14:33:34 »

ja imam takvu zelju otić u kolumbiju,čisto da se probijem u zivotu,imam frenda koji je vec 2 godine tamo,udomacio se covjek,i uvjek mi isto ponavlja po pitanju kolumbije,kaze "ma stari sve je to biznis".

usput u milanu sam se nesretno zaljubio u jednu talijanku,mamicu joj,kako me zavela,i sad mi je tesko na spomen milana Cry
Evidentirano

noći mi daju moć,noći su moj greh,one su svečane,haljine raspete,dođite,dođite čekam vas ja nov
treehill
ja sam forumski inventar

« Odgovor #14 : 05.09.2009. 14:40:04 »

ja imam takvu zelju otić u kolumbiju,čisto da se probijem u zivotu,imam frenda koji je vec 2 godine tamo,udomacio se covjek,i uvjek mi isto ponavlja po pitanju kolumbije,kaze "ma stari sve je to biznis".

usput u milanu sam se nesretno zaljubio u jednu talijanku,mamicu joj,kako me zavela,i sad mi je tesko na spomen milana Cry

se bar imena sjechash?  Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Evidentirano

Str: [1] 2 3 ... 33   Gore
Ispis
Skoči na: